Jak šel čas s týmem ALK Brumov

Vložte svůj text...

0. sezóna - 2011/2012 - PŘÍPRAVKA - 1. místo 
Přípravka je taková zkouška před oficiálním ligovým koloběhem. V sezóně 2011/2012 se přihlásilo na Jižní Moravě šest nových mužstev a mezi nimi bylo i naše ALK Brumov. Konečný výsledek byl více než neuvěřitelný - po odehrání deseti utkání s týmy z Brna, Boskovic, Úsobrna a Lysic se ALK Brumov umístilo na nádherném prvním místě bez jediné prohry.

1. sezóna - 2012/2013 - 2. LIGA - 10. místo
Po snové přípravce ALK obdrželo nabídku nastoupit rovnou do druhé ligy (místo třetí), ve které soupeřily týmy z našeho okolí (Boskovice, Blansko, Letovice, Kuřim a podobně). Tato výzva byla bez váhání přijata a skok to byl opravdu obrovský a po 26 kolech a stejném počtu bodů obsadilo ALK Brumov 10. příčku.

2. sezóna - 2013/2014 - 2. LIGA - 7. místo
Po první zahřívací a seznamovací sezóně se náš tým umístil na 7. místě z celkových 14 týmů se 38 body. Umístění v první polovině tabulky potvrdilo rostoucí potenciál našich šipkařů.

3. sezóna - 2014/2015 - 2. LIGA - 5. místo
A opravdu se dařilo i nadále - páté místo v konkurenci 13 týmů se 49 body a s pouhou ztrátou jednoho bodu na místo čtvrté! Taková byla sezóna číslo 3 a hlavně... konečně pohár!

4. sezóna - 2015/2016 - 2. LIGA - 2. místo
Tento ročník byl zlomový! Naši šipkaři si poradili skoro se všemi ligovými soupeři a obsadili konečné 2. místo ze 14 týmů s celkovými 63 body. Byla to nádherná sezóna se silnými soupeři - vždyť proti nám stál mimo jiné i jeden z nejlepších šipkařů v republice (David Písek z Úsobrna).

5. sezóna - 2016/2017 - 2. LIGA - 1. místo
Po druhém místě je už jen jedno a to se podařilo zdolat v tomto ligovém ročníku. Pouhé tři prohry za celou sezónu z 22 kol nám přinesly 54 bodů a konečně i první místo v druhé lize. Tím pádem i postup do ligy první Jihomoravského kraje a především velkou výzvu.

Současně náš tým měl možnost vyrazit na Mistrovství České republiky družstev ve své kategorii. V červnu 2017 se v Králíkách u Nového Bydžova sjelo 42 ligových týmů, které byly losem rozděleny do 11 skupin. Naše ALK ve skupinách vydřelo dvě vítezství ze tří možných a postoupilo do play-off, kde se utkalo s týmem Bacardi Karlovy Vary (výhra našich 6:1) a následně s týmem Chlumecká Praha B. V této fázi turnaje se již hrálo současně na 4 automatech a zmíněný tým byl nad naše síly.
Po prohře 5:2 jsme se s Mistrovstvím České republiky rozloučili na krásném devátém místě! Byla to obrovská zkušenost a krásný šipkařský výlet.

6. sezóna - 2017/2018 - 1. LIGA - 5. místo
Zatímco druhé ligy na jižní Moravě byly tři, první liga je jedna jediná! Takže změna pro naše hráče nebyla jen v kvalitě soupeřů. Nastalo také větší dojíždění a poznání nových týmů (Hodonín, Křenovice, Horní Bojanovice, Tuřany a několik brněnských mančaftů).
ALK Brumov nejen že čekala obrovská výzva, ale klub si také dal vysoký cíl - skončit na prvním nepostupovém místě... Podařilo se - páté místo s rovnými 30 body ze dvaceti zápasů. Žádná ostuda, naopak velice příjemný výsledek!