Jak šel čas s týmem ALK Brumov

0. sezóna - 2011/2012 - PŘÍPRAVKA - 1. místo 

Přípravka je taková zkouška před oficiálním ligovým koloběhem. V sezóně 2011/2012 se přihlásilo na Jižní Moravě šest nových mužstev a mezi nimi bylo i naše ALK Brumov. Konečný výsledek byl více než neuvěřitelný - po odehrání deseti utkání s týmy z Brna, Boskovic, Úsobrna a Lysic se ALK Brumov umístilo na nádherném prvním místě bez jediné prohry.

1. sezóna - 2012/2013 - 2. LIGA - 10. místo

Po snové přípravce ALK obdrželo nabídku nastoupit rovnou do druhé ligy (místo třetí), ve které soupeřily týmy z našeho okolí (Boskovice, Blansko, Letovice, Kuřim a podobně). Tato výzva byla bez váhání přijata a skok to byl opravdu obrovský a po 26 kolech a stejném počtu bodů obsadilo ALK Brumov 10. příčku.

2. sezóna - 2013/2014 - 2. LIGA - 7. místo

Po první zahřívací a seznamovací sezóně se náš tým umístil na 7. místě z celkových 14 týmů se 38 body. Umístění v první polovině tabulky potvrdilo rostoucí potenciál našich šipkařů.

3. sezóna - 2014/2015 - 2. LIGA - 5. místo

A opravdu se dařilo i nadále - páté místo v konkurenci 13 týmů se 49 body a s pouhou ztrátou jednoho bodu na místo čtvrté! Taková byla sezóna číslo 3 a hlavně... konečně pohár!

4. sezóna - 2015/2016 - 2. LIGA - 2. místo

Tento ročník byl zlomový! Naši šipkaři si poradili skoro se všemi ligovými soupeři a obsadili konečné 2. místo ze 14 týmů s celkovými 63 body. Byla to nádherná sezóna se silnými soupeři - vždyť proti nám stál mimo jiné i jeden z nejlepších šipkařů v republice (David Písek z Úsobrna).

5. sezóna - 2016/2017 - 2. LIGA - 1. místo

Po druhém místě je už jen jedno a to se podařilo zdolat v tomto ligovém ročníku. Pouhé tři prohry za celou sezónu z 22 kol nám přinesly 54 bodů a konečně i první místo v druhé lize. Tím pádem i postup do ligy první Jihomoravského kraje a především velkou výzvu.

Současně náš tým měl možnost vyrazit na Mistrovství České republiky družstev ve své kategorii. V červnu 2017 se v Králíkách u Nového Bydžova sjelo 42 ligových týmů, které byly losem rozděleny do 11 skupin. Naše ALK ve skupinách vydřelo dvě vítezství ze tří možných a postoupilo do play-off, kde se utkalo s týmem Bacardi Karlovy Vary (výhra našich 6:1) a následně s týmem Chlumecká Praha B. V této fázi turnaje se již hrálo současně na 4 automatech a zmíněný tým byl nad naše síly.
Po prohře 5:2 jsme se s Mistrovstvím České republiky rozloučili na krásném devátém místě! Byla to obrovská zkušenost a krásný šipkařský výlet.

6. sezóna - 2017/2018 - 1. LIGA - 5. místo 

Zatímco druhé ligy na jižní Moravě byly tři, první liga je jedna jediná! Takže změna pro naše hráče nebyla jen v kvalitě soupeřů. Nastalo také větší dojíždění a poznání nových týmů (Hodonín, Křenovice, Horní Bojanovice, Tuřany a několik brněnských mančaftů).
ALK Brumov nejen že čekala obrovská výzva, ale klub si také dal vysoký cíl - skončit na prvním nepostupovém místě... Podařilo se - páté místo s rovnými 30 body ze dvaceti zápasů. Žádná ostuda, naopak velice příjemný výsledek!

7. sezóna - 2018/2019 - 1. LIGA - 6. místo po základní části, 5. místo v play-off

Další prvoligová sezóna byla rozdělena na základní část a play-off. Tento formát byl pro nás novinkou a na začátku jsme si dali jeden hlavní cíl, a to být do šestého místa po základní části, abychom si mohli vyzkoušet i play-off část, ve které změřilo síly nejlepších šest týmů z nedělní (naší) a čtvrteční soutěže.

Cíl byl skutečným šestým místem splněn a získali jsme naprosto shodný počet bodů jako loni (z 20 zápasů 30 bodů).

Play-off sehrálo dvanáct týmů hromadně jednu sobotu ve velkém kulturním domě v Tuřanech. 

V prvním zápase jsme vyzvali třetí tým ze čtvrteční soutěže Darts Hodějice. Nehledě na jejich velmi dobré umístění v lize jsme je rozdílem třídy porazili a stála před námi další výzva - velký rival z Horních Bojanovic (druhý tým naší soutěže po základní části a postupující do extraligy). Hráči obou týmů sehráli velmi vyrovnané a vypjaté utkání s bohužel hořkým koncem pro nás... Byl to asi nejlepší a současně nejtěžší zápas sezóny, kterým naše pouť play-off skončila na konečném pátém místě.

8. sezóna - 2018/2019 - 1. LIGA - 3. místo a POSTUP DO EXTRALIGY!!

Jak už nadpis napovídá, tahle sezóna byla pro nás velmi povedená. A to i přes to, že musela být předčasně ukončena kvůli koronavirové pandemii. Tím pádem bylo zrušeno i play-off.

Konečně se naše prvoligová skupina doplnila na celkových 14 týmů a k vidění byly souboje s velkými rivaly jako jsou například Blansko, Ivančice, Hodonín nebo pro nás i s novými našlapanými celky, které zastupoval především Medlov a Kohoutovice.

Každopádně z této nedokončené sezóny vznikl postup do extraligy, který bereme všemi deseti a chceme se opět herně posunout o nějaký level výš a potrápit nejlepší týmy z celé Jižní Moravy!

Letos se toho povedlo ale ještě mnohem více - ve zkratce:

  • Celý tým ALK Brumov chce moc poděkovat obci Brumov a všem svým sponzorům za finanční výpomoc při tvorbě nového loga týmu a dresů!
  • Dále se letos loučíme s "naší" Šipkárnou a od nové sezóny (na extraligu) se stěhujeme po dvou letech zase zpátky do místní Hospůdky Na Gruntě za našimi novými hostinskými, se kterými rozjíždíme spolupráci na tvorbě nových mikin zaštitovaných pivovarem Svijany.
  • Na staronovém místě činu to máme v plánu zase pořádně rozjet a bavit všechny naše fanoušky!
  • ... bude to již desátý rok hraní šipek v Brumově!