Informace v souvislosti se současnými opatřeními v ČR

Na webu Ministerstva zdravotnictví naleznete všechna mimořádná opatření, níže naleznete výběr z nich.

Nejaktuálnější informace zveřejňovány na twitteru Ministerstva zdravotnictví

Mimořádné opatření - volný pohyb obyvatelstva

• Zakazuje se volný pohyb obyvatel na území ČR s výjimkou cest do zaměstnání, nezbytných cest za rodinou nebo osobami blízkými, cest nezbytně nutných k obstarání zdravotní péče a sociálních služeb, pobytu v přírodě nebo v parcích, účast na pohřbech, cest za účelem neodkladných úředních událostí, individuální duchovní péče a služby

• Nařizuje se osobám na území ČR omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště, omezit kontakt s jinými osobami na nezbytně nutnou míru, pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, zachovávat při kontaktu s jinými osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

• Na veřejném prostranství je nutné nosit roušku či jinak si zakrývat ústa a nos.

Mimořádné opatření - vyčlenění prodejní doby pro seniory

• Všem osobám se zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, s prodejní plochou více než 500 m2, v čase mezi 8:00 - 10:00, a to s výjimkou seniorů nad 65 let a ZTP/P starší 50 let, včetně jejich doprovodů.
  • Všem podnikatelům provozujícím maloobchodní prodejnu s prodejní plochou méně než 500 m2 se nařizuje, aby při prodeji upřednostnili osoby starší 65 let a ZTP.

V neposlední řadě upozorňujeme na web Ministerstva financí a jejich twitter.

Zde naleznete přehled Krajských hygienických stanic s odkazy na jednotlivé KHS.

Další informace v sekci HLÁŠENÍ OBECNÍHO ROZHLASU